Başlangıç

 “İlk Blog Yazısı Nasıl Olmalı?” _ENTER_

Nedense bana bir şeylere başlama süreci hep çok zor gelmiştir. Ortaokulda kompozisyon yazarken çektiğim o sıkıntıları hala hatırlarım.

Başlayana kadar bin dereden su getirip, öyle mi olsa böyle mi olsa, yok bu konu böyle yazılmaz deyip sil baştan yazardım koskoca paragrafı. İçime sindiği noktadan sonrası ise hep su gibi akaaar giderdi (çok şükür). Demem o ki başlangıcı yaptıktan sonra gerisi pekte zor olmadığı için sanırım en önemsediğim şey bu kahrolasıca BAŞLANGIÇlardır. Ya kazanırsınız, ya kaybedersiniz.

İlk izlenimin önemini yok sayacak biri yoktur herhalde aramızda. Tabii ki de sonradan fikirler değişebilir, gelişebilir ya da gerileyebilir. Ancak ilk adımda elde edemediğimiz başarının ardından normalin belkide çok çok üzerinde bir efor sarf ederek koşmamız gerekecektir ki bu da insanı oldukça yoran hatta pes etme derecesine getiren bir süreçtir (yaşayanlar beni çok iyi anlar, yok ben hiç böyle hissetmedim diyenler ise aşırı şanslılar).

Blog açmak kim bilir ne zamandır aklımda olan bir fikirdi fakat  ben cesaret edip, enerjimi toplayıp kısacası başlayıp yol alana kadar canııım BLOGGER’lık bir meslek haline geldi. Komik bir şekilde piyasa oluştu ve benim zamanında beğenerek ve hatta çok özenerek takip ettiğim bir parçası olmak istediğim bu hobi(!) bir anda içine hiç girmek istemediğim bir dünya halini aldı (zaten bu amaçla girenlere de saygım sonsuz onlar da işin bu cazibeli yönünü seviyorlar elbette kim sevmez ki). Durum böyleyken “NEDEN BURADASIN?” sesleri yükseliyor tabii ki ben de diyorum ki “Buradayım çünkü istediğim, inandığım, gördüğüm ve yaşatmak istediğim bir HOBİm var”.

Artık başlangıç adımımızı attığımıza göre;

Emekleyerek,

Yürüyerek,

Koşarak,

Düşerek,

Kalkarak,

Uçarak,

Yer yer bulutlu, bol bol güneşli günlerde birlikte olmak üzere…

Sevgiyle kalın, esen kalın 🙂

For English Press 9 🙂