KİRLENMEK


Büyüdükçe kirleniyor mu insanoğlu? Ne demeliyiz, nasıl adlandırmalıyız bu durumu? Hani derler ya hep ‘Akıl yaşta değil baştadır’ aynen öyle. Yaş aldıkça akıllandığını düşünen insanlar sütün kaymağının o yumuşacık, zar gibi yapısının ağzımda bıraktığı hissiyat gibi midemi bulandırıyor. Üzerinden hoyratça geçen yıllar empati yeteneğini güçlendireceğine, zamanla keskin köşelerini yontacağına sanki sarp kayalıkları döven deniz yüzünden açılan o tırmık tırmık, rende gibi yüzeye çeviriyor artık herkesi. Nazik, sevecen, kibar birkaç tavır hayal oluyor. Tam olarak beklentim ne bu büyük (!) insanlardan bilemiyorum. Öyle beni mutlu edecek davranışlar listesi de sıralayamam fakat bunun olgunlaşmak olmadığı kanaatindeyim. Ben zamana karşı haykırıp ‘Büyümek İstemiyorum’ diyenlerdenim. Hep çocukluğumun merhametini taşıyamaz mıyım? İnsanlara ölesiye bir şüpheyle bakmadığım, darılmadığım, her şeyden zevk aldığım, etrafıma neşe saçarak ortalıklarda dolandığım yaşımda kalamaz mıyım?


KİRLENMEK’ için 5 yanıt

  1. Canım benim, kimler üzdü seni böyle ? Ama akıl yaşta değil baştadır, bu doğru. Çünkü bazen küçücük bir çocuk yaşından daha akıllı davranabiliyor. Zaten Insanlar da yaşlandıkça küçülüyor , hem bedenen hem de zihnen.

    Liked by 1 kişi

    1. Kimse üzmedi aslında bunu baya önceden yazmıştım 🙈 ayrıca çok teşekkür ederim sen yazana kadar orada yaptığım hatayı fark etmemiştim söylemek istediğimin tam tersini yazmışım yazının üstünde oynayınca😪 şimdi sayende düzelttim 🙆🏻‍♀️ zaten öyle düşünüyordum hep akıl yaşta değil başta ve bunun aksini kabul edemiyorum 🖐🏻

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s