İyilik Peşinde Koşmak

Her yıl imrenerek takip ettiğim ve bir parçası olmak için can attığım bir tek etkinlik türü vardı “Yardım Koşuları”. Vardı diyorum çünkü bu sene hayalimi gerçekleştireceğim ( İnşallahhh yani 🙂 ). İki sene üst üste Wings for Life’a yazılıp gidemediğim ve içimde ukde kaldığı için bu sene sınavımla çakışmasına rağmen tüm gemileri yakıp ben artık koşacağım dedim… Demek ki zamanı böyle geliyormuş. Yakmak lazımmış o gemileri.

Sizlere biraz yardım koşuları nedir bundan bahsetmek isterim. Aslında olay adından da anlaşılacağı üzere çok basit, koşuyorsun ve bunu sadece birilerine destek olmak, yardım etmek, umut olmak için yapıyorsun. Bundan daha güzel bir etkinlik daha düşünemiyorum kendi adıma. Kaldı ki ben koşmayı çok severim, kulaklığımı takıp kendimi sadece hayalimdeki yollara atmışlığım da vardır, sinirimi stresimi yollardan çıkartmışlığım da… Tam olarak anlatamayacağım bir şekilde koşmak bana kendimi gerçekten iyi hissettiriyor ve ben bunu yaparken başkalarına da iyi geleceğimi düşününce tamam diyorum, işte bu!!! Kimin aklına geldiyse aklıyla bin yaşasın denilecek, alnından öpülecek bir insan olmalı bunu düşünen :).

Peki nedir bu “İyilik Peşinde Koş Platformu” diye düşünüyorsanız sizlere sitesinden aldığım tanımları ileteceğim direk 🙂 .

Adım Adım’ın desteklediği Sivil Toplum Kuruluşlarının Projeleri için koşmak isteyen gönüllülerin kullanacağı bir yardımseverlik koşusu web platformudur.

Adım Adım’ın 8 yıl boyunca koşan 7,000 koşucu ve 66,000 bağışçı sayesinde biriktirdiği tecrübeleri sonucunda ortaya çıkmıştır. Dünyada sadece yardımseverlik koşusu için yapılmış ilk dijital kaynak yaratma platformudur.

Bu web platformu sayesinde yardımseverlik koşusu yapmak isteyen gönüllü koşucuların hayatını kolaylaştırır.

https://ipk.adimadim.org/nedir
BURADA İSE OKUYARAK ZAMAN KAYBETMEKTEN HOŞLANMAYANLAR İÇİN VİDEO ANLATIMI VAR 🙂

Peki ben hangi amaç uğruna, kimlerle koşuyorum?

Öncelikle şunu söylemeliyim sanırım;

Birlikte iyilik peşinde koşmayı öğrendiğim o güzel insan anısına, tüm hayaller ve tüm güzel hayatlar için koşmaya devam edeceğime söz verdiğim için, Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı(BALEV) ile birlikte iyilik peşinde koşuyorum!

Çünkü yaşanan olumsuzluklardan şikayetçi olmak yerine, elimden geldiğince sorunu çözmeye çalışanları desteklemeyi, adımlarımla tanıdıklarımı harekete geçirmeyi tercih ediyorum. Biliyorum ki bir konudaki farkındalık arttıkça, çözüm de o kadar kolaylaşacak.

İşte bu nedenle, 3 Kasım 2019 günü İstanbul-2019-BALEV-Eğitim Aşkına Koşuyoruz projesi için İyilik Peşinde Koşarak, adımlarıma anlam katacağım. Koşumu desteklerseniz beni çok mutlu edersiniz.

1 öğrencinin 1 yıllık eğitim bursu tutarı 2500 TL’dir.

Bağış yapmak ise çok kolay.

Kampanya için hazırladığım sayfamda şu anda kaç kişinin beni desteklediğini, hedefime ne kadar yaklaştığımı görebilir ve isterseniz siz de dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz. Burada ise sizden ricam olabildiğince kampanyayı yaymak olabilir çünkü miktar küçük olsa bile ulaşılan insan sayısı ne kadar fazla olursa hep beraber iyiliğe bir adım daha yaklaşmış oluruz.

http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC48693

Sevgiler,


İyilik Peşinde Koşmak” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s