Enstrümantal Müzik

Kitap okurken bazen arka fonda çalan hafif bir müzik istersiniz ya hani böyle ruha dinginlik veren cinsten. İşte o listeden ben sizler için bir tane hazırladım 🙂 bakınız ⇒ NoWord  (12 şarkıdan oluşuyor ve yaklaşık yarım saat sürüyor).

Çoğunlukla hafif bir piyano veya keman ile icra edilmiş enstrümantal müzik diye adlandırılan, içeriğinde herhangi bir söz bulunmayan müzikler okuma vakti için ideal cinsten. Hem aklınızı karıştırmaz hem sağladığı huzurlu atmosferle (tabi okuduğunuz kitabın türüne göre de değişebilen bir durumdur bu) sizi okuduğunuz şeyin içine iyice alan çok hoş bir ortam tamamlayıcısı olabilir.

Bu “huzurlu atmosfer” durumunu biraz da son zamanlarda kafelerde çalınan enstrümantal müziğin, kahve kokusunun ve sevdiklerimizle gerçekleştirdiğimiz o hoş sohbetlerin oluşturduğu naif mutluluğa bağlıyorum (eminim bu hazzı tek yaşayan ben değilimdir). Kendi içimde birbiriyle özdeşleştirdiğim bu üçlü, kitap okuma ritüelime de inanılmaz uyum sağladığı için vazgeçilmezim ve hiç denemediyseniz sizlere de en azından bir kere sıcacık bir içecek (çay olsun, kahve olsun, hatta sakıncası yoksa sıcak çikolata veya salep bile olabilir) ve bu tarz bir müzik listesi eşliğinde kitap okumanızı canı gönülden tavsiye ediyorum 🙂 . “Ben zaten bunları yapıyorum” ve “zaten seviyorum” diyorsanız da birde benim listeme göz atın belki sizlerin de bana önerebileceği listeler vardır 🙂 ve benimle paylaşmak isterseniz ben de dinlemekten mutluluk duyarım.

Sevgiyle kalın 🙂

Listede yer alan şarkılar ;

 1. Petite Partie–Firestore
 2. Reaching–Cellophane Roses
 3. Dancing Elves–Stellan Johnson
 4. Like You Knew It–Caro Utobarto
 5. Across the Meadows–Risto Carto
 6. Astralian–Maud Herlitz
 7. Dancing In The Moonlight–Paula Davis
 8. Firebirth–Lucas Hart
 9. Suvi– Oscar Sundberg
 10. Tallis One– Samuel Lindon
 11. Sugarcane– Ana Olgica
 12. Leaves–Hermann

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s