LAB-FARE’leri için Müzik Listesi

Merhaba güzel insanlar,

Hakkında kısmına baktıysanız Kimyager olduğumu öğrenmişsinizdir veya beni zaten tanıyorsunuz diye düşünüyorum o yüzden uzun uzadıya yazmaktan kaçınıp direk konuya girmek istiyorum. Eğer biraz şanslıysanız çalıştığınız ortamı müzik ile modunuza göre güzelleştirir aynı zamanda bir nevi kişiselleştirirsiniz (şanslıysanız dedim çünkü lablarında müzik dinlemenin yasak olduğunu bildiğim tanıdıklarım var). Ben laboratuvarda tek başıma çalışırken son ses müzik dinlemeyi seven bir insanım şahsen. Tabi birileri varsa onlardan izin alarak, gerekli ses ayarını da çekerek dinlerim. Sizde durumlar nasıl bilmiyorum, belki gün içinde bulunduğunuz ruh haline göre seçiyorsunuz dinlediğiniz şarkıları ama ben mesela başım ağrımıyorsa ya da gerçekten çok yoğunlaşarak bir makale okumam, bir konuyu anlamam gerekmiyorsa kesinlikle beni canlandıracak, çoğunlukla yüksek ritimli ve birazda motive edici olduğunu düşündüğüm şarkıları dinliyorum (bunu melankolik olduğum zamanlarda daha çok yaparım neşelenip o işleri yapacak gücü bulabilmek için).

Reklam yapmak gibi olmasın ama (oldu) müzik veri akışı servisi dedikleri bu uygulamalar içinden benim en sevdiğim Spotify adlı uygulama.

Artılarını sayacak olursam kullanım kolaylığı ile başlamak isterim, aradığım çoğu şarkıyı bulabilmesi ve özellikle Shazam ile bağlantılı çalışabiliyor olması (bu sayede listeye direk kayıt edebiliyorsunuz), tasarımının sadeliği, modlara göre düzenledikleri müzik listeleri, size özel sundukları günlük karma müzik listeleri, yakındaki konserleri gösterme özelliği ve değişik Podcast’ler sunması açısından oldukça başarılı bir program .

Tek sıkıntısı premium üyelik almazsanız sürekli reklam giriyor araya ancak aylık 10tl gibi gayet makul bir fiyata almıştım üyeliği kaldı ki zamanında benden daha ucuza alan arkadaşlar oldu 🙂 (şans işte). Sizin için girip sitesinden bir baktım ve bunu buldum »Spotify Öğrenci İndirim Teklifi «  sürekli de kampanya tarzı şeyler sunuyorlar açıkçası senede bir iki kere denk geliyorum.

Kendi oluşturduğunuz listeleri ”Herkese açık yap” seçeneğiyle sevdiklerinizle paylaşabilir veya ”Gizli yap” seçeneğiyle kendinize saklayabilirsiniz. Ben sizlerle, herkese açık olarak ayarladığım ilk listemi paylaşmak amacıyla böyle bir gönderi hazırladım.

Benim gibi motive olma ihtiyacı hisseden, ‘hareketli bişiler çal dijiii’ diyen lab-fareleri için canlandırıcı etki yapacak şarkıların bulunduğu bu deneysel(!) listeyi sunmaktan gurur duyuyorum 😛  buraya buyruuun efeniim 🙂  ⇒ EMPRICAL

Arada sırada burada Spotify listelerimi paylaşacağım. Müzik listeleri paylaşımı ya da bu tarz bir post ile ilgili önerilerinize açığım ve beğeneceğinizi umuyorum. SEVGİLER ♥♥♥ 


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s